Žij s chutí! jedině tak se ti bude život jevit veselí a zábavný!

Říjen 2008

Pár fotek

31. října 2008 v 23:37 | Rockerka |  Lorelai Gilmorová-Lauren Graham

Lauren Graham
Lauren Grahamlauren-graham.jpgLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren GrahamLauren Graham

proč tv nova nevysílala 5. sérii

31. října 2008 v 23:18 | Rockerka |  co jste nevěděli
Ahoj lidi...možná by vás zajímalo proč letos tv nova nepustila na obrazovky novy 5. sérii gilmorovích děvčat! odpověď je jednoduchá..neudělala to protože byla ve zkluzi nebo tak ale proto že jí došli autorská práva na tu sérii...je to škoda...podle mě to byla ta nejlepší série...no teď ji můžu sůedovat už jen na www.fotovz.ic.cz ...ale třeba si nova zase ty autrská práva dokoupí a příští rok Gilmorky poběží zase v plné parádě a tentokrát všechny série...teda jen možná..někde sem četla že scénárista přemýšlí o další sérii ale bylo to ještě dřív než natočili tu sedmou..no podle mě by to bylo úžasný protože to neskončí nijak růžově no...

jako oheň a voda4

31. října 2008 v 23:10 | Rockerka |  Moje a vaše příběhy
Jako oheň a voda4

Rory seděla za stolem a snažila se napsat článek. Ale nemohla se soustředit její oči a myšlenky byli ale jinde. Nemohla se soustředit. Oči jí jezdili k skleněným dveřím kde seděl on. Myšlenky byly pořád v jeho bytě u včerejší noci, proč to dneska zas tak skazil? Její oči zase sklouzli ke skleněným dveřím. Seděl tam a klidně si psal, jak může být takoví? Odvrátila oči a proto neuviděla to co se stalo. Logan byl totiž úplně mimo, taky se nemohl soustředit. Vždycky když chtěl napsat nějaké slovo vzpoměl si na včerejší noc a na dnešní ráno. Nikdy by neřekl že ho rozchod s Rory tak vezme. Měl to tušit už tenkrát když za ním přišla že nedokáže být jen občasnou holkou. Už tenkrát se jí nechtěl vzdát. Musí jí dostat zpátky! Ale jak? Proč na ni jen nemůže zapomenout? Vždyť to ona ho nechala a on ji stále miluje, uhozené? Ne..jenže jak má vědět že i ona bez něj nemůže žít. Když se rozešli, první dva měsíce ji viděl všude, otočil se za každou postavou s delšíma hnědýma vlasama. Každý bilbord měl její tvář, každý film jako by seděla vedle něj...Bylo to strašné. Vždycky když se Collinovi a Finnovi povedlo ho dostat ven nevnímal okolí ale hledal mezi lidma ji. A teď když jí konečně našel tohle, je to nějaká spravedlnost? Jasně on si začal ale i tak...Kdy tohle proboha skončí? Má toho plný zuby! Chce být s ní, cítit její vůni, být jí na blízku, líbat ji. Ještě pár dní bez ní a dočista zešílí. Znovu se pokusil něco napsat. Znovu ale uviděl ten včerejší sen. Praštil do stolu a podíval se na Rory. Jejich oči se střetly. Oba měli pohled raněné srny, oba vztaly, oba se dali do kroku a šli si naproti. Nevnímali pohledy ostatních, teď byli jen oni dva. Co nejrychleji se dostat do blízkosti toho druhého to bylo jejich úkolem. Byli od sebe už jen krok ani ne když v tom...
"Kde je Rory Gilmorová? Na vrátnici jí čeká nějaký muž a potřebuje s ní nutně mluvit! Prý je to naléhavé!"
Rory se podívala na Logana. Měl kamennou tvář ale bylo vidět že byl sklamaný. Jenže jak mu měla vysvětlit kdo to je když to sama nevěděla. Otočila se na Trish.
"Díky Trish už jdu!" Naposledy se podívala na Logana ale on už tam nebyl. Zmizel za skleněnými dveřmi. Otočila se a šla k výtahu. Logan se na ní díval za skleněnou zdí. Rory nastoupila do výtahu a naposledy se podívala jeho směrem. Spatřila ho ale jeho výraz se nezměnil. Sjela dolů a otočila se k Trish.
"Kde je?"
"Támhle ten!"
"Díky!" Vydala se tím směrem.
"Tati?"
"Ahoj Rory!"
"Stalo se něco?"
"Ne!...vlastně ano! Lorelai ona, je v nemocnici...chce tě vidět prý kdyby bylo už pozdě! Luke je u ní! Já musím pryč! Měl sem ti to jen vyřídit!"
"Takoví řeči ste jí měli zakázat rovnou..já...jeď já za ní hned pojedu ahoj!" Ještě to ale musela říct Loganovi. Když vtrhla k němu do kanceláře měla slzy v očích.
"Logane já musím pryč!"
"Ty neklepeš?"
"Já musím nutně pryč!"
"Copak tvůj přítel ti dal kopačky? Dám ti jednu radu! Vybreč se třeba na toaletách ale v pracovní době nikam nepůjdeš!
"Ale já musím! Musím pryč! Nezáleží mi na tvých zákazech, pudu i přez ně! Je mi to jedno!" A jak přišla tak i odešla. Asi půl hodiny se snažil zapomenout na to co se právě stalo ale nešlo to. Cítil jakoby se něco stalo. Výtahem sjel do rocepce a zamířil k Trish.
"Trish kdo tu byl za slečnou Gilmorovou?"
"Zřejmě její otec..říkal něco o tom že její máma měla nehodu a že je v nemocnici..jela za ní asi je to vážné!"
"A sakra! Trish zruš mi dneska všechny schůzky! Díky!" Jen to dořekl běžel k autu. Bylo to jako by hrál krutou hru s časem. Nevěděl proč ale musel prostě rychle za ní! Když přijel k nemocnici, rychle vběhl do nemocnice k receci.
"Kde leží Lorelai Gilmorová?"
"Kterou myslíte?"
Minulá kapitola TADY

Jako oheň a voda3

31. října 2008 v 23:09 | Rockerka |  Moje a vaše příběhy
Jako oheň a voda3

Logan se převlékl do pyžama, spíše jen do nějakých tepláků. Pak něco dělal. Rory měla sto chudí vylést a vrhnout se na něj, protože nemohla odolat jeho tělu. Věděla že tohle je pro ni těžká skouška a že musí vydržet. Logan si udělal jídlo a když ho snědl lehl si do postele. Hodně se převaloval než se mu podařilo usnout. Konečně mohla Rory vylezt z podpostele. Byla tma. Neviděla ani na krok. Zavadila o jeho ruku. Chtěla to přeít a vytratit se ale jeho ruka jí chyla za ruku.
"Rory?" Řekl rozespalý hlas.
"Logane?" Odpověděla. Logan si sedl ale nerozsvicel lampičku. Rory si sedla k němu. Chvíli si jen tak hleděli do očí, a poté se políbily. Konečně. Zase. Rory byla na pokraji štěstí. Jejich jazyky si navzájem hráli. I když se dobře znali, prozkoumávali nenasytně svá ústa. Logan si Rory přitáhl blíž. Už nikdy jí nechtěl pustit. I Rory to cítila stejně. Vychutnávala si tu chvíli, vychutnávala si jeho blízkost až do poslední kapky. Objal jí. Objal jí a pošeptal jí něco do ucha:
"Miluju tě Rory! A vím že je to jen sen! Že jen sním protože tohle se stává jenom ve snech! Ale stejně i když je to jen sen třeba se ti zdá to samí! Chtěl sem se ti omluvit! Za ten dnešek! Musel sem být takoví! Co když někoho máš? A kvůly dalším věcem. Nezlob se Hvězdo!"
"Nezlobím se Logane! Jestli je tohle sen tak krásný! Já už nikdy nechci být bez tebe! A nechci se probudit! Jestli je to sen tak se nechci probudit, protože, chci být s tebou! Nikoho nemám snažila sem se si někoho najít ale vždycky sem ho srovnávala s tebou a to sem asi neměla dělat! Protože i když byli ti kluci hezcí, pořád jim chybělo kousek Logana! Nikdo ti nesahal ani po kotníky! Miluju tě Logane!"
"To je dobře hvězdo! A víš proč to tak bylo? Protože já sem jen jeden! A i když se možná budeš divit já dělal to samé! Potom mi došlo že bez tebe nemůžu být! Proto sem si tě vyhledal a začal sem pracovat jako šéf! A ještě jednou se omlouvám! Já musím být takoví! Protože mít tě nablízku a nemoct tě políbit nebo se tě dotknout, to mě dovádí k šílenství! Proto jsem nepříjemný! Pojď sem!" Přitiskl si jí k sobě, chytl jí za pas a jedním pohybem jí dostal pod sebe. Políbil jí a dorána se už z obětí nepustily. Vychutnávali si jeden druhého, protože věděly nebo spíš Logan si myslel že by se mohl kažnou chvíly probudit!" Když odbyla pátá hodina ranní Rory se oblékala. Naposled políbila Logana a odešla domů. Věděla že si Logan bude myslet že je to sen a v práci to bude zase to samé ale ona to prostě musela udělat jinak by totiž..vlastně sama nevěděla proč to dělá. Když došla domů byla šťastná ale zároveň v ní hlodal červík pochybnosti zda udělal správnou věc a také jestli udělala dobře když odešla. Ale nebyl čas aby se tomu věnovala dál, musela do práce! Cestou přemýšlela jak se asi Logan tvářil když se probudil a taky jí došlo, jak se mu bude moct podívat do očí? Před budovou se zastavila, nadechla se a vešla dovnitř.
"Ahoj Trish!"
"Ahoj Rory!"
"Trish je noví řidititel už u sebe? Nebo ještě nedorazil?"
"Jetšě nedorazil nevíš co s ním je?"
"Netuším! Eee...zatím ahoj!"
"Ahoj!"
Rory vešla do výtahu a stalo se jí to samé co včera. Zase se podívala do zrdcadla a zase někdo na poslední chvíli vtrhl do výtahu, zase zdvihla oči jenže tentokrát to nebyl Collin ale Logan. Otočila se a podívala se na něj, ovšem svědomí jí donutilo sklopit oči a nezmohla se ani na slovo.
"Ahoj Hvězdo!" Řekl tvrdě.
"A-ahoj!" Opětovala pozdrav a podívala se na něj. Jejich pohledy se s třetly v jeho očích uviděla něco co už dlouho neviděla. Lásku ale zároveň tam byl zmatek. "Ja-jak se ti spalo?" Zeptala se a zase sklopila zrak.
"Mi si tykáme?"
"Ou pardón, jak se VÁM spalo?" V jejím hlase byla slyšet ironie která zakrývala bolest.
"Ušlo to? Tobě?"
"A vy my tykat smíte?"
"Já sem tvůj šéf!"
"Ou pardón já zapoměla! Šéfové sou něco víc než obyčejní lidé. Je to přesně jako kdysi stal se z tebe ten samí Logan kterého sem poznala. Ten který proháněl každou sukni a vymetal bary! Vidím že život se vrátil do starých kolejí!" Konečně výtah zastvil a ona mohla vystoupit jenže on jí to nedovolil, chytl jí za paži a přitáhl si jí k sobě.
"Co ty můžeš vědět?"
"Chováš se jako tenkrát když sem tě poprvé uviděla. Chováš se ke mně jako bych byla něco míň stejně jako si se choval k Mártymu jenže já ti to líbit nenechám!"
"Slušítito když se vztekáš!"
"Pusť mě!!
"Jo změnil sem se ale né vlastní vůlí! Tys mi k tomu dopomohla!"
"Logane pusť mě prosím!" Prosila zoufale, nechtěla to poslouchat, protože věděla že má pravdu.
"Ty víš moc dobře proč sem se změnil!"
"Logane prosímtě pusťmě!" Naléhala stále zoufaleji.
Mezi jejich hádkou si ani nevšimli že se výtah rozjel. Než to ale stačili zaznamenat, výtah se prudce zastavil a Rory spadla na Logana.
"Logane co se to děje?"
"Asi se zastavil výtah!"
"Neříkej toho bych si nevšimla když už nejede!" Vztala.
"Tak padˇon ptala si se tak sem ti odpověděl, zdá se ale že ty o mou odpověď nestojíš!"
"Máš pravdu! Nestojím! Ty si takoví sobec Logane!"
"Sobec? Copak tě přimělo k tomuto domění?"
"Ty sám!" Výtah se znovu rozjel.
"Neříkej!"
"Chováš se jako desetiletý! Nemohu uvěřit že sem s tebou chodila!" Naposledy se podívala do jeho očí. Ranila ho bylo to vidět ale dokonale to skrýval. Výtah zastavil, Rory vystoupila i když ve špatném patře. Nevadilo jí to, radši dojde poschodech než být ještě vteřinu s Loganem ve výtahu. Rychlostí blesku se dostala na schody. Začala brečet.

minulá kapitola TADY
další kapitola TADY

Jako oheň a voda2

27. října 2008 v 23:12 | Rockerka |  Moje a vaše příběhy

Jako oheň a voda2

Když sem dorazila domů bylo mi už lépe. Proto sem se rozhodla že se ještě přece jen nachvíly vrátím do práce. Vzala jsem si tašku a šla. Cestou sem se modlila abych HO dneska už nepotkala. Jenže co mi to bylo platné? Hned jak jsem vešla a došla ke svému stolu už se ke mně hnala Lea.
"Rory! Rory! Máš jít okamžitě k řiditeli!"
"Co zase chce?" Řekla sem tak trochu zoufale.
"To nevím! Ale vypadal rozzuřeně!"
"Tak ať! Počkej já mu ukážu semnou nikdo zametat nebude!" Řekla jsem rozzuřeně a šla jsem tam. Do jeho kanceláře jsem se přiřítila jak hurikán ani sem nezaklepala (samozřejmě naschvál)
"Co ještě chceš?"
"Prosím abys mi vykala!"
"Co zase CHCETE?"
"Proč jste odešla v pracovní době?"
"Musela jsem k doktorovi!"
"Jak....ehm...Příště mi to budete hlásit jasné?" Poznala jsem že i když to zamaskoval, že má strach. I když to slovně zamaskoval, v očích měl strach! Bylo to vidět! Nachvilku jsem zase poznala toho Logana jakého jsem znala ale asi tak na nanosekundu!
"Můžu už jít?"
"Jistě! A ať už se to neopakuje!"
"Rozkaz!" Dala jsem si ruku k čelu a jako správný voják zasalutovala. Samozřejmě to bylo myšleno ironicky, a on to pochopil!"
"Ven! A příště klepejte!"
Odešla jsem a venku jsem si pěkně zanadávala. Sedla jsem si ke stolu a začala psát článek na téma: "Jako oheň a voda" bylo to o holce co milovala kluka který byl úplně jiný! Ona šedá myš, on bohatý namyšlený holkař. A přesto si k sobě našli cestu. Bylo to podobné jako příběh Logana a Rory ovšem tohle končilo Happy endem a Rory se nechtěla pozastavovat nad myšlenkou Logana. Napsala to a mohla jít domů. Ještě než odešla, její pohled sjel ke skleněným dveřím kde seděl Logan a telefonoval. Dívala se na něj. Musela se pousmát, vypadal tak hezky když se zlobil. Jejich oči se střetly. Rory ale neuhla a Logan taky ne. Rory se na něj usmála a on její úsměv kupodivu opětoval. V mžiku ale zavrtěl hlavou a úsměv zmizel nad kamenou tváří, která se věnovala telefonátu. Rory se podívala smutně do země, otočila se a odešla. Ovšem nevěděla že i to Logan viděl a bolelo ho to. Bolelo ho to všechno, jak se k ní chová a že jí nemůže mít u sebe. Jenže už se rozhodl pro tuhle hru a zpátky už nemůže. Rory zatoužila jít se podívat tam kde dřív s Loganem bydlela. Když došla k tomu domu před vchodem čekala nějaká dívka. Černé vlasy, modré oči a fakt kočka. Tak o takovejhlech kočkách Fin mluvil, napadlo jí. Věděla kde Logan schovává klíč. Obešla dům a šla k zadnímu vchodu. Klíč našla jako vždy nalepený na rohožce. Usmála se. Tuto schovku vymyslela ona. Vzala klíč a dostala se dovnitř. Ještě pořád tu bydlel. Vešla do ložnice. Rozhlédla se bylo to tam pořád stejně. Jako kdyby nikdy neodešla. Skvrna na koberci od omáčky. TO bylo když vařila špagety s rajskou a Logen jí chtěl za každou cenu pomáhat, nakonec skončiy s rozmraženou pizzou a špagety na koberci. Podívala se za svůj noční stolek. Pořád tam ležela její fotogalerie kterou se jí podařilo shodit když se s Loganem lechtali. Zvedla jí. Byli na ní oni, oni jak se líbají. Pořídila ji Lorelai o vánocích. Položila ji na stolek a podívala se na ni. Zabolelo ji srdce. Chtěla by vrátit čas zpět. Do doby kdy si spolu užívali a nic neřešili. Všechno by udělala stejně, možná až na jednu věc. Tentokrát by mu řekla ano. Ozvalo se zašramocení klíčů a hlay. Rory se rozhlédla a došlo jí že Logan se vrací. Schovala se pod postel. Slyšela jak té dívce řekl že nemá čas a zavřel jí dveře před nosem. Pak mumlal něco o tom že mu nedají pokoj a že už toho má dost. Zarazil se ovšem, jakmile spatřil fotku na nočním stole.
"Je tu někdo?" Zeptal se okamžitě. Rory skoro nedýchala, jen se krčila co nejvíc k zemi. "Haló tak je tu někdo?" Opět se mu nedostalo odpovědi. Rory si vydechla až když odešel podívat se do koupelny. Zazvonil telefon. Rory se ho lekla že málem vykřikla ale naštěstí to zadržela. Logan ho zvedl.
"Ahoj Colline!"
"Ahoj Logane! Promiň že tě otravuju ale ten dnešek padá!"
"Jo dobře! Nevadí! Stejně sem utahanej asi si půjdu lehnout!"
"Dobře měj se!"
"Jo Colline počkej! Nebyli ste s Finem u mě?"
"Ne kde by sme se tam vzali? Proč?"
"No víš...když sem vešel do ložnice našel sem tam fotku, co byla zapadlá za nočním stolkem! Sem na ní Rory a já!"
"Tak to opravdu nevím kde se tam vzala! Já ani nevěděl že nějakou fotku máte! No nic ahoj!"
"Jo ahoj!" Položil telefon a sedl si na postel. Rory stratila naději že by se odsud dneska dostala...

pokračování příště

předchozí díl TADY
další díl TADY

Jako oheň a voda1

27. října 2008 v 23:08 | Rockerka |  Moje a vaše příběhy
Jako oheň a voda


Rory vešla do velkých skleněných dveří...Nemohla tomu uvěřit už několik měsíců pracuje pro New York Time. Splnila si sen.
"Ahoj Trish!"
"Dobrý den slečno Rory!"
"Říkej mi prosím jen Rory, tak co už si viděla toho nového?" tázala se.
"Ne...ale slyšela sem že je prý pěkný!"
"Jo?? tak to se na něj zajdu podívat!" Zasmála se a šla dál.
Stoupla si do výtahu a otočila se k zrdcadlu které v něm bylo aby se podívala jak vypadá. Najednou se někdo přiřítil do výtahu přesně ve chvíly kdy se dveře zavíraly a pozdravil jí. Zamrazilo jí. Ten hlas totiž znala. Zvedla zrak a v zrdcadle spatřila Collina. Otočila se.
"Colline co ty tu děláš?" Ptala se zmateně.
"Jéé ahoj hvězdo! Ale tak znáš to...du se podívat do po práci!"
"Ty?"
"Co se tak divíš? Našel sem si dívku a založil rodinu, stejně tak Fin!"
"Jo a to ti mám věřit že zrovna vy dva ste si našli dívky a založili rodinu!" Snažila se zamaskovat nervozitu a touhu se zeptat na Logana. Našel si i on někoho? Dostala strach. Teprve teď si uvědomila jak se jí po něm stýská a že ho ještě pořád miluje.
"Tomu teda věř! Hele!" Ukázal jí svůj prstýnek!
"Páni!" Smála se ale jen na oko.
"Sem tu! Tady pracuji!" Vystoupila a ještě se s Collinem rozloučila a když se zavřeli dveře výtahu vydechla si. Collina viděla ráda ale pořád jí připomínal JEHO! Toho kterému řekla ne protože si myslela že si ulehčí život ale přitom si ho jen zkomplikovala. Sedla si ke svému stolu a už se k ní hnala kolegině.
"Rory! Ten noví šéf s tebou chce mluvit!"
"Proč? Udělala sem něco?"
"To nevím, nejspíš ne asi se chce jen seznámit! Zval si k sobě všechny!"
"Aha! A jaký je?"
"Je to hezoun a sexy! Ale když sem mu říkala že tu pracuješ ještě ty, připadal mi nervózní. Jen sotva zesebe dostal ať ti vyřídím že s tebou chce mluvit! Skoro jako by tě znal! A ještě něco...teď nevím co ale to nevadí! Běž a hodně štěstí! Je fakt boží!"
"Jo tak to se mám na co těšit! Ahoj!" Pozdravila jí a když ze sebe sundala svou tašku a vyrazila za ním. Hlavou jí běžolo kdo by to asi mohl být a jak vypadá, když o něm všichni mluví jako o hezounovi musí být opravdu hezký! Ale znerveňovalo jí to co říkala Lea. Zaklepala
"Dále!" Ozvalo se. Rory vešla dál ale dívala se do země. Obrátila se čelem ke dveřím aby zavřela, když se otočila jen s těží zvedla oči. Podívala se na něho. Byl to on nebo si to jen namlouvá. Zamrkala. Jejich pohledy se setkaly.
"Ty?" Vypadlo z ní konečně.
"Taky tě rád vidím Hvězdo!" Řekl ironicky.
"Co ty tu děláš? ja-jak ses tu oběvil?" koktala zmateně.
"Díky otcovi. A ty?"
"Konkurz!"
"Aha takže z tisíce dobrých lidí vybrali zrovna tebe!"
"Díky a upřímnost! Můžu už jít?"
"Jo jistě! Jen di já tě tu nedržím!"
"To sem ráda ahoj!" Konečně mohla vypadnout. Oddechla si ale zároveň se jí i přitížilo. "Loe musím domů! Prosímtě omluv mě z porady dnes již nedorazím!" Řekla za pochodu Lee, sebrela si ze stolu všechny věci a šlo pryč.
"Co se stalo?" Ptala se jí ještě Lea.
"Není mi nějak dobře!" Konečně odešla pryč. Když dorazila domů hned jak zavřela dveře se sesypala na zem a začala brečet. To co z něj je udělala ona. Ona je vina za to že se z něj stal namyšlený, arogantní pitomec. I když viděla že v jeho očích byla bolest, bolest a láska když jí spatřil, ovšem dokonale to skrývá. Milovala ho, milovala to co se z něj stalo i když ho zároveň nesnášela. Bylo to jako být vodou a milovat oheň. "Proč Logane proč? Já vím že si za to můžu sama ale nechtěla sem aby se z tebe stalo něco takového! Taková zrůda! Ach Logane...!" Popotáhla. Nevěděla co má dělat. Máma byla pryč a ona se cítila tak opuštěná. Vyšla na ulici, měla opuchlé oči od pláče ale nevadilo jí to. Nevyhýbala se lidem oni se museli vyhýbat jí. Najednou se zastavila. Proti ní se vynořil Fin s nějakou slečnou a kočárkem. Dívala se na ně. Byly tak šťastní. Ona mohla být taky, kdyby neudělala takovou hloupost.
"Ahooj hvězdo!" Pozdravil jí Fin.
"Ahoj Fine!" Řekla potichu.
"Tohle je Mery a Vanessa!" Představil jeho dítě a manželku.
"Těšímě!"
"Hele Vanesso prosímtě omluvíš mě! Já bych potřeboval s Rory mluvit!"
"Ty si ta slavná hvězda?"
"Cože?"
"To neřeš! Vanesso tak já nevím za hodinku příjdu domů jo?"
"Dobře ahoj! Ahoj Rory!"
"Ahoj!" Opětovala pozdrav. Fin jí táhl za ruku do nejblížší kavárny, potřeboval s ní mluvit
"Jak to ta Vanessa myslela?" Zeptala se ho hned jak si sedli.
"No víš když si dala Loganovi kopačky hodně ho to vzalo. Opíjel se a vyprávěl barmance co se stalo. Ta barmanka byla Vanessa. Vyprávěl jí o vašem poznání, seskoku s deštníkama až po váš rozchod a jak tě pořád miluje a myslí na tebe. Jednou se opil tak moc až měl otravu krve!"
"Můj bože!" Skočila mu do řeči.
"A pak si uvědomil co provedl. Od té doby se alkoholu nedotknul. Vlastně nedělal nic co by se ti nelíbilo. Divné co? Pořád tě miluje!"
"Neřekla bych!"
"Tys ho viděla?
"Nastoupil do bráce kde pracuji taky, pořádně si mě vychutnal a byl nepříjemný a nevím jak to tam vydržím!" Řekla a v jejím hlase bylo slyšet zoufalství.
"Tomu nevěřím! Víš kolikrát se ho pokoušeli sbalit takoví kočky jaký si ani nedokážu představit a on jim řekl ne protože by se ti to nelíbilo!"
"Klidně se ho na to zeptej až s ním budeš mluvit! Dal mi jasně najevo že sem pro něj míň než nula!"
"Promluvím s ním!"
"Ne to je dobré! Já si poradím sama! Přistoupím na jeho hru!"
"Jak chceš hvězdo!"
"No a teď mi řekni něco o tvé rodině! Jak se to stalo?..."

pokračování příště

Další díl TADY

Sakra trouba

27. října 2008 v 16:15 | Rockerka |  Hlášky
LUKE: Sakra trouba...
LORELAI: Co je se sakra troubou?
LUKE: Koupil jsem sakra troubu a termostat nefungoval.
LORELAI: Sakra termostat nebo termostat?
LUKE: To má bejt milý?
LORELAI: Promiň, dál...
LUKE: Koupil jsem nový termostat a teď nemůžu přijít na to, jak tam tu sakra věc dát.
LORELAI: Takže je to sakra termostat.
LUKE: Na to nemám čas.
LORELAI: No tak, ty to zvládneš.
LUKE (křičí)
LORELAI: Krok číslo jedna: Sejmul si krytku ze všech plynových kohoutků, že?
LUKE: Jo...a?
LORELAI: Odstranil jsi šrouby a i krycí panel, který zajišťuje...
LUKE: Jo, to jsem udělal.
LORELAI: Hm...potom odpojil přívodní trubky od zdířky toho termostatu?
LUKE: A tady jsem skončil.
LORELAI: Hm...a uvolnil jsi svorky mezi senzorem trouby a vnitřní izolací trouby?
LUKE: Ne, ne...to jsem...
LORELAI: Á...
LUKE: Dobrý, mám to!
LORELAI: Tak, teď senzor vyndej, mělo by to jít.
LUKE: Hele jak...jak...
LORELAI: Co jak?
LUKE: Jak to víš?
LORELAI: Když jsme si lehli, nemohla jsem spát, tak jsem si četla návod k obsluze trouby.
LUKE: Žertuješ?
LORELAI: Ještě tam byl návod ke grilu, ale ten k troubě byl lesklý a hezký.


Say Goodnight, Gracie

27. října 2008 v 16:07 | Rockerka |  Hlášky
Luke: Jsem v posteli. Mám ještě tak deset minut spánku, což ve světovým měřítku není nic moc, ale je to deset minut. Rozumíš mi, ne?
Lorelai: Jistě, jo.
Rory: Deset minut je fajn.
Luke: A vtom telefon. A zvoní a zvoní a zvoní a zvoní a zvoní, a tak ho zvednu.
Lorelai: A pak jsi šel na ušní, že?
Lane: Dave mě pak hodil domů. Chtěl jít dál, ale je jedináček a já neviděla jediný důvod, proč by měla jeho rodina vymřít, tak jsem šla sama a on odjel.
Rory: A?
Lane: Doma byla tma.
Rory: A paní Kimová?
Lane: Nikdo tam nebyl.
Rory: Žádná paní Kimová?
Lane: Tak jsem hned zpanikařila. Co to znamená? Když přijdu o deset minut později z náboženství, zuří, ale když zavolám opilá, řeknu jí, že jsem na mejdanu, hraju na bicí v kapele a miluju nekorejce, čekala jsem ji i posily - tety a strýce z vesnic, o kterých jsem jaktěživ neslyšela, ale nic.
Rory: To teda nechápu.
Lane: Tak jsem šla nahoru, abych se ujistila, že žije.
Taylor: Dnes vám přicházím oznámit novinu, že nastal den, o němž jsme se domnívali, že nikdy nepřijde.
Kirk: Den odplaty?
Taylor: Ne.
Kirk: Sázení stromů?
Taylor: Ne.
Kirk: Den, kdy zemře hudba?
Taylor: Kirku!
Kirk: Dej mi karamelu.
Taylor: Cože?
Kirk: Mám jich už milion a chci další!
Luke: Máš tušení, jakou škodu jsi způsobil?
Jess: Dean ji způsobil taky.
Luke: Ten dům je úplně zničenej.
Jess: Dean ho zničil taky.
Luke: Ty se mě snažíš zabít?
Jess: Ne, to bude vedlejší přínos.
Lorelai: Ale mami, nech toho. Vzpomeň si na to, co bylo před tou kauzou s páteční večeří. Měli jsme spolu vztah.
Emily: Myslíš ten, jak jsem tě lstí přiměla zavolat, když jsem ti nechala vzkaz na záznamníku, že ti chci říct něco důležitého, takže ti nezbylo, než mi zavolat?
Lorelai: Ano.
Emily: A když jsi zavolala, mluvily jsme o počasí, ptala ses mě na DAR a pak jsi mi předala Rory, i když ještě neuměla mluvit.
Lorelai: Soustřeď se na Fran, jak jsme ji měly rády a ne na ten hotel.
Sookie: Dobře.
Lorelai: Ale ty na něj myslíš!
Sookie: Jen na to, kam dám pec na dříví.
Lorelai: Třeba do našeho společnýho bytu v pekle.
Jimmy: Nechystám na vás podraz. Mám práci, svůj život. Chtěl jsem se jen stavit.
Luke: Pozdravit? Kouknout se, jestli je ti podobnej? A pak?
Jimmy: Nó...
Luke: Co?
Jimmy: Nevím.
Luke: Dobře, tak než to vymyslíš, nacpu ti do hlavy jednu myšlenku. Pokud řekneš Jessovi cokoli, co mi sebemenším způsobem ztíží udržet ho na správný cestě, omlátím ti hlavu o zeď. Jakoukoli. Můžeš si tu zeď vybrat, ale bude to zeď.
Lorelai: Vyjednávala jsem na pohřbu.
Rory: Viděla jsem.
Lorelai: Což by dnes byla ta nejnevhodnější věc, kdyby Kirkovi nevlítl do nosu komár a on neupustil tu rakev.
Rory: Hezky tě zachránil.


zdroj : slavkuv.net


An Affair To Remember

27. října 2008 v 16:06 | Rockerka |  Hlášky
Emily: A pořídíš si nový oblek.
Richard: K čemu nový oblek?
Emily: A zjisti, co bude mít na sobě Jason. Nechci, abyste vypadali jako Čuk a Gek.


O rande s LuluLorelai: Určitě chceš večeřet u vás v obýváku?
Kirk: No, jídelní kout se mi nezdá dost slavnostní.
Lorelai: Dobře, ale až tam budete večeřet, kde bude tvá matka?
Kirk: Asi v obýváku.
Lorelai: Ty snad chceš, aby vás matka při tý večeři sledovala?
Kirk: Požádám ji, aby se otočila.
Rory: Nenařizuji ti, abys ji vypnula.
Tanna: Ale můžeš.
Rory: Ta televize patří nám všem.
Tanna: Jestli ti jde o hlasitost, mohla bych si přitisknout ucho k reproduktoru.
Rory: Kašli na to.
Tanna: Problém je v tom, že reproduktory jsou namontované až u stropu, ale kdybych si sehnala štafle...
Emily: Kdysi existovala takzvaná Nezávislá cateringová společnost. Byli velice oblíbení, dokud nedodali jídlo na Kirovovu benefiční akci pro diabetiky a tři sta lidí se kvůli nim neotrávilo. Okamžitě šli ke dnu a mám dojem, že jeden z nich odjel z města, aniž by se sbalil.
Lorelai: Ó, moc pěkná pohádka. To je Anderson?


V bistruKirk: Řekněme, že jsem Tom Cruise. Kam bys mě posadil?
Luke: Do hodiny herectví.


V bistruKirk: Která místa tady jsou ta nejlepší?
Luke: To nevím.
Kirk: Jaká je tu aktustika?
Luke: Co?
Kirk: Záchody jsou hned támhle. Jedno hlasité spláchnutí a romantika je pryč.
Luke: Teď zrovna nemám čas tě zabít, Kirku. Vrať se za pár hodin.
Jason: Věřte mi, že nic dva obchodníky nesblíží tak, jako když jeden najde jiného v posteli s prostitutkou.
Emily: Cože?
Jason: To byl jen slovní obrat.
Emily: Ty jsi spala?
Lorelai: Eh, ne.
Emily: Tak proč jsi v pyžamu?
Lorelai: To není pyžamo.
Emily: Tak chodíš mezi lidi?


zdroj : slavkuv.net


člověčí Kirk

27. října 2008 v 16:04 | Rockerka |  Hlášky
Lorelai: Ta kočka se jmenuje Kirk?
Kirk: Ano.
Lorelai: Shoda okolností nebo ...
Kirk: Já ho tak pojmenoval.
Lorelai: Není to matoucí?
Kirk: Ne, když popřemýšlíš.
Lorelai: Ne, stejně je to matoucí.
Kirk: Líbí se mi to jméno a kdykoli volám 'Kirku', je jasné, že nevolám na sebe.
Lorelai: Jasně.
Kirk: Ačkoli když máma volá 'Kirku', bude to matoucí. Musí
říkat 'kočičí Kirku', když volá Kirka a 'člověčí Kirku', když volá mě.
Rory: Tím se to vyjasňuje.
Kirk: Rád jsem vás potkal. Ahoj.
Lorelai: Čau, člověčí Kirku.
Rory: Pa, člověčí Kirku.


Luke a Lorelai o zubní pastě

27. října 2008 v 16:03 | Rockerka |  Hlášky
Luke: Omylem sem použil tvoji divnou zubní pastu.
Lorelai: Moje pasta není divná.
Luke: Skořicová... Mám rád normální příchuť.
Lorelai: A jaká přesně je ta normální příchuť?
Luke: Proužkovaná.
Lorelai: Proužkovaná? To není příchuť.
Luke: Ve světě zubních past jo.


Rozhovory Lorelai a Emily

27. října 2008 v 14:15 | Rockerka |  Hlášky
Emily: Nechceš si najmout někoho na úklid?
Lorelai: Ne,takhle je to dobrý.
Emily: A najdeš postel?
Lorelai: Jo,to je ta věc do který narazim když jdu ke skříni.Emily: Tady máš.
Lorelai: Mami, ale to už asi někdo jedl.
Emily: To je rozmačkaný banán na toastu.
Lorelai: Aha.
Emily: Dávala jsem ti to často, když jsi byla malá.
Lorelai: Vážně?
Emily: Ano, vždycky, když jsi byla nemocná.
Lorelai: A nebyla jsem nemocná až pak?

Lorelai: Mami !

Emily: Ty si spala ?

Lorelai: Ne

Emily: Tak proč si v pižamu ?

Lorelai: To není pižamo.

Emily: Tak chodíš mezi lidi ?

Lorelai: Ahoj mami, nepůjdeš dál ?
Emily: Máš na zadku napsáno "k nakousnutí"?
Lorelai: Kdybych věděla, že se tu stavíš, převlíkla bych se.
Emily: Do podprsenky s nápisem "ochutnej"?Richardova matka jde k Lorelai:
Emily: Ona chce vidět tvůj dům!
Lorelai: Cože?
Emily: Dnes večer před večeří.
Lorelai: Dobře.
Emily: Dobře?! Slyšela's, co říkám? Ta rachejtle chce vidět tvůj dům. Tvůj dům - ten s opičí lampou!
Lorelai: Mami, uklidni se.
Emily: Je tam čisto?
Lorelai: Jo, docela je.
Emily: Když tam přijdu s bílými rukavicemi, co zjistím?
Lorelai: Že umíš vyčarovat králíka z klobouku?


Emily: Viděla's jak jsem na tebe mávala?
Lorelai: Ano.
Emily: Ale ty jsi nemávala.
Lorelai: Na aukci je nebezpečné mávat, nevšimla sis? Když jsi mávala, koupila sis motorku se sajdkárou...Lorelai: Hotel Nezávislost.
Emily: Měla by ses představit, když bereš telefon.
Lorelai: Promiň. Hotel Nezávislost, tady Obrovské zklamání. Lepší?
Emily: Ano, děkuji.


Emily: Půjdu na rande.
Lorelai: S mužem?
Emily: Ne s lasičkou..Lorelai: Proč se tak usmíváš?
Emily: O čem mluvíš?
Lorelai: Usmíváš se.
Emily: Mám radost.
Lorelai: To není úsměv z radosti.
Emily: A jaký je to tedy úsměv?
Lorelai: Úsměv typu "Něco na tebe vím".


Emily: Rory je v nemocnici?
Lorelai: Jo,uvidí svoji sestru čerstvě vytaženou z trouby.Emily: Vážně bys měla jíst víc zeleného, Lorelai.
Lorelai: Mám v plánu dát si ještě pětidolarovku.


Emily: Právě jsem se dozvěděla, že Sookie je těhotná!
Lorelai: Áha..Já s tim nemám nic společnýho!
Emily: Odkdy nejíš avokádo?
Lorelai: Od tý doby co sem řekla fuj. Co je to? A ty na to avokádo.


Kávové hlášky

27. října 2008 v 14:12 | Rockerka |  Hlášky
Lorelai: Prosím. Prosím, prosím, prosím.

Luke: Kolik kafí jsi už dneska měla?

Lorelai: Žádné.

Luke: Plus?

Lorelai: Pět, ale tvoje je lepší.

Luke: Ty máš problém.

Lorelai: To vím. (Luke jí nalévá kafe)

Luke: Feťačko.

Lorelai: Andílku. Máš křídla, zlatičko.

(Nějaký muž sleduje, jak Lorelai pije kávu. Potom k ní přistupuje)

Joey: Zdá se, že ti fakt chutná.

Lorelai: No, je moc dobrý. Je to nejlepší kafe ve městě.

Joey: Vážně? Tak to si jedno dám.

Lorelai: Fajn nápad.

Rory: Ztratila jsem cedéčko Mercy Greyový a chci kofein.

Lorelai: Ach, tvý cédéčko mám.

Rory: Zlodějko.

Lorelai: Pardon. Dojdu ti pro kafe. (Jde za Lukem. Ten se na ní ošklivě dívá.) Co je? To není pro mě. To je pro Rory, přísahám.

Luke: Styď se.

Lorelai: Podívej tyrane. Je támhle u stolu. Přímo támhle. (Otočí se na Rory)

Luke: Tak co si dáš?

Lorelai: Kafe, celý sud.

Rory: Já si dám taky jedno a chili s hranolky.

Luke: Ty máš skutečně vytříbenou chuť.


Luke: Káva, hranolky (položí je na stůla dívá se na Rory). To nesnesu. Něco tak nezdravého. Rory, prosím tě, polož ten hrnek s kafem. Nechceš přece, abys byla jako máma.

Rory: Promiň, je pozdě.

Rozhovor s Rory

27. října 2008 v 10:48 | Rockerka |  Rozhovory
Rozhovor pro Seventeen.com
Říjen 2002V televizi musí do školy nosit uniformu, ve svém novém filmu korzet, ale cokoliv je pořád lepší, než být prochladlou, promáčenou modelkou!

1. Co se Rory přihodí v této sérii Gilmorových děvčat?
Nějakou dobu popírá náklonnost k Jessovi a rozhodne se věci řešit. Má toho spoustu. Jen nevím co se stane, i když bych si to přála!

2. Co vám udělá radost jako nic na světě?
Chicken nuggets od Wendy's - je to pochoutka. Abych to objasnila, ve skutečnosti je to lež, protože kdybych měla opravdu předložit seznam věcí, které mi dělají radost jako nic na světě, dalo by se o tom hodně rozpovídat. Ale když tvrdím, že objednávka pěti kousků chicken nuggets je fenomenální způsob, jak si za pouhých 99 centů pozvednout náladu, myslím to vážně.

3. Povězte nám o vaší nejhorší práci.
Jedna modelingová akce v zimě, při které jsem musela mít na sobě pouze šaty, zatímco na mě stříkali studenou vodu a fotografovali mě z výšky. Byla jsem prochladlá a promáčená.

4. Co vás dokáže naštvat?
Že se dívky strachují o svoji váhu. Když mi bylo čtrnáct, moje modelingová agentura mi řekla, že bych potřebovala zhubnout. Je to tak špatné - nemyslím si, že můžete čtrnáctileté dívce říct, aby to udělala, protože v tomto věku vážně nemáte kontrolu nad tím, jak se měníte.

5. Bylo těžké být modelkou a ještě k tomu jít na střední školu?
Bylo. Na vyšším stupni jsem přestala cestovat. Věnovala jsem se všem běžným záležitostem, takže jsem neměla pocit, že něco zanedbávám.

6. Co bylo pak?
Šla jsem na Katolickou střední školu. Nebyl v tom příliš velký rozdíl. Měla jsem tam pár blízkých přátel a navzájem jsme si vystačili. Byla tam spousta part, ale k žádné jsem se nepřidala.

7. Povězte nám o Winnie, vaší postavě v Tuck Everlasting.
Winnie se vydává na cesty, aby se oprostila od nudných domácích poměrů. Měla jsem ji ráda, protože je velmi energická. Ale opravdu se s ní nemohu srovnávat - když jsem žila doma, nebyla jsem tak vzpurná jako ona.

8. Jaké to bylo obléci si na sebe viktoriánský kostým?
Musela jsem nosit korzet, spodničku a na to ještě šaty, takže to bylo pěkně nepříjemné. Ale jakmile jsem měla všechno to oblečení na sobě, cítila jsem se naprosto přeměněná. Šaty byly opravdu nádherné - stálo to za to.

9. Co si berete s sebou, když cestujete?
Pokaždé si beru fotografie mých přátel a rodiny.

10. V Tuckovi jsme vás poprvé viděli s kadeřavými vlasy! Byly přírodní?
Od přírody mám vlnité. Zabralo mi dvě hodiny, než jsem dosáhla takových kadeří. Vždy si je rovnám, protože je pak snadnější je udržovat.

11. Jsou vaši vlastní rodiče víc jako ti v Tuck Everlasting, nebo v Gilmorových děvčatech?
Moji rodiče jsou z těch dvou zlatý střed. Dokázali mě ochraňovat i podporovat.

12. Jaké jsou vaše oblíbené filmy?
Moc ráda se dívám na ty, které jsem viděla jako malá - třeba The Sound of Music nebo Forrest Gump - jsou velmi uklidňující.

13. Kdybyste si to mohla s kýmkoliv vyměnit, kdo by to měl být?
Alicia Keys. Mám ráda různé druhy hudby, ale moji oblíbenci jsou Alicia Keys, Ben Harper a Jimmy Eat World.

14. Pod kterou píseň byste si nejvíce přála se podepsat?
Pod "Tiny Dancer" od Eltona Johna. Jsem do ní blázen.

15. Přečetla jste si někdy nějakou knihu rad či návodů, abyste si poradila sama?
Ano. Koupila jsem si cvičení jógy. Ale nemám na knížky moc trpělivost; potřebuji učitele.

16. Co je vaší největší vadou?
Netrpělivost. Dopravní ruch mě přivádí k šílenství.

17. Jaké je vaše motto?
Mít pohodlné boty. Životem je lepší projít v pohodlných botách

ZDROJ TADY

Rozhovor s Lorelai

27. října 2008 v 10:46 | Rockerka |  Rozhovory
Rozhovor pro E! Online
od Marilyn Beck a Stacy Jenel SmithHvězdě 'Gilmorových děvčat', Lauren Graham, se podařilo do svých pětatřiceti let vměstnat hned několik životů. Vyrůstala v severní Virginii jako jediné dítě svých rodičů a po rozpadu jejich manželství byla vychovávána otcem, zatímco se její matka odstěhovala do Anglie. Na střední škole dostala Graham svoji první placenou práci - jako předzvěst své budoucnosti - roli těhotné dospívající dívky v Instruktážním videu plánovaného rodičovství. Na Barnardově vysoké škole v New Yorku získala ze studia angličtiny bakalářský titul, jako servírka roznášela koktejly v newyorských a chicagských divadlech a také pracovala jako společnice na televizním kanálu Movie Channel. A to všechno dokonce dříve, než se stala herečkou. Na kontě má role v seriálech jako jsou 'Caroline in the City' a 'Seinfeld', a filmech jako 'Sweet November' (Listopadová romance) s Keanu Reevesem. Známou se však stala až rolí Lorelai v 'Gilmorových děvčatech'.

Na někoho, kdo pracuje šestnáct hodin denně, se zdáte být velmi energická.
To jsem ráda, protože mám za sebou vyčerpávající týden. Včera jsme začínali v jedenáct dopoledne a skončili až ve tři ráno.

Těšíte se někdy na to, že si oddychnete, a chtěla byste rodinu?
Jo. Myslím si, že mám jedno z nejlepších zaměstnání, jaké bych u televizi mohla mít, což uspokojuje moji ctižádost. Prozatím v tom chci nadále pokračovat. Také bych ráda měla rodinu - ale teď ještě ne.

Co byste ještě chtěla ve vašem dokonalém světě o volných chvílích uskutečnit?
Ráda bych si zahrála ve filmu a taky v divadelní hře. Cokoliv, co má v sobě činorodost a výzvu. Pokud má ztvárnění postavy, se kterou se mají diváci ztotožnit, nějakou stinnou stránku, je to skutečnost, že na vás pohlížejí jako na postavu, kterou už od vás znají.

Chtěla byste, aby se Lorelai dala dohromady s majitelem bistra, Lukem (Scott Patterson)?
Myslím si, že je tu řada důvodů, proč by z nich mohl být pár, ale i důvodů, proč by se dohromady dávat neměli - mohli by značně ohrozit své přátelství. Čím víc se mě na to lidé ptají, tím víc si myslím, že by měli zůstat přáteli.

Vyrůstala jste se svým rozvedeným tátou. Je v tomto seriál přesný? Mám na mysli, jak těžké to pro osamělého rodiče je.
Nezdá se, že by tam bylo příliš mnoho svízelů, ačkoliv část z toho je jen televize. Právě teď je aktuální ta část příběhu, kdy se Rory sbližuje s Jessem (Milo Ventimiglia) a já nejsem přesvědčena o jeho dobré povaze. A ona o tom se mnou nechce mluvit.

O kolik byla vaše životní zkušenost složitější?
V případě mého táty to šlo hladce. Vycházeli jsme spolu. Brával mě na večeři nebo kamkoliv šel. Pak, když jsem dospívala a věci se trochu zkomplikovaly, se oženil. Nakonec se ukázalo, že to bylo prospěšné, že v domě byla žena, když já studovala střední školu.

Vážně prospěšné? Občas to bývá nesnadné právě u rodin, které nejsou původní.
Jo, byl to obtížný přechod. Ale myslím, že to pro mě nakonec bylo dobré. Měla jsem milióny věcí, kterým jsem se musela dále věnovat. Po škole jsem hrála, takže jsem byla mimo domov. Proto jsem byla ráda, když si táta někoho našel. Je jen jednu věc jsem si během dospívání neuvědomovala, a to že se musel nepochybně cítit osaměle. Třebaže chodil na schůzky, k vážnému vztahu neměl mnoho příležitostí.

Máte nevlastního bratra a dvě nevlastní sestry.
Jo, můj táta má dvě děti z druhého manželství a moje máma měla z dalšího manželství dceru - všechno jsou to už téměř dospělí lidé.

Jste se s nimi všemi ve spojení?
Jo, mám je moc ráda. Dlouho jsme s tátou žili sami, než s námi začala bydlet má nevlastní máma. V seriálu mi to opravdu pomohlo, protože jsem věděla, co to obnáší, když se narodí dítě a jak to změní domácnost. Byla jsem zrovna na nižším stupni střední školy, když se narodil můj bratr. Snažím se s nimi zůstat ve styku, zvlášť proto, že to pro ně musí být hodně zvláštní vidět mě víc v televizi než ve skutečnosti. Chci, aby věděli, co z toho je realita.

Vídáte se i s dcerou vaší mámy?
S ní se scházím jedenkrát za rok, nebo za dva. Moje máma žije přibližně posledních pětadvacet let v Anglii. Máme naprosto přátelský vztah. Není... Jen jsem s ní nevyrůstala. Je to jiný druh vztahu, a když je člověk dospělý, musí si opravdu dát práci, aby rodiče poznal.

Žijete stále s Frankem, vaším kocourem?
Frank už bohužel umřel.

Je ve vašem životě někdo nový?
O tomto stále nemluvím.

Dobře. Budete se muset vdát, aby se o tom mohlo psát?
[Směje se] Ne, ne. Určitě vám o tom dám vědět. Pokud bude svatba na spadnutí, dozvíte se to.

E! jste prozradila, že váš ideální filmový partner by měl vypadat, jako kdyby jezdil na koni a byl drsný jako Jeff Bridges. Můžeme to brát tak, že by takový měl být i partner v reálném životě?
[Směje se] Eh, jo, jistě. Moje skutečná rodina je dost sportovně založená a zábavná a chytrá, takže se domnívám, že mám tyto hodnoty už z období dospívání. Skutečně bych chtěla někoho s ambicemi, kdo se těší ze života a... no, je roztomilý.

No, to je rovněž důležité. Zdá se, že stále podceňujete svůj vlastní zevnějšek. Tvářila jste se překvapeně, když se vás kdosi zeptal, jestli jste někdy dělala modelku, jako kdyby to u vás bylo vyloučené - i když očividně není.
Vyrůstala jsem s pocitem, že jsem celkem chytrá a mám dobrý smysl pro humor, ale nikdy jsem se neoznačovala za "krasavici". Necítila jsem se jako příšerka, jen jsem měla pocit, že hezké holky jsou někde jinde. V mojí práci je tlaků ohledně vzhledu hodně a já toho ho mám celkem plné zuby. Jsem jaká jsem a dělám, jak nejlépe umím.

ZDROJ TADY


rozhovor s Lane

27. října 2008 v 10:37 | Rockerka |  Rozhovory
Na jakých dalších projektech kromě Gilmorových děvčat jste v poslední době pracovala?
Objevila jsem se ve filmu Beauty Shop, ve kterém hrála i Mo'nique, a o hodně jsem se zlepšila. Hodně jsem se zabývala improvizačními projekty pro Spring a pracovala s přáteli.

V seriálu Gilmorova děvčata je vaše postava, Lane, velký hudební fanoušek. Existuje nějaké kapely nebo zpěváci, kteří vás dokáží opravdu unést?
V současnosti jsou mezi mými oblíbenci dvě kapely. Jedničkou je Nirvana, které se nemůžu nabažit. A druzí jsou White Stripes.

Dívala jste se někdy na vzkazník u Warner Bros., abyste si přečetla, co si fanoušci myslí?
Na stránky WB občas zajdu, jsou to dobré stránky. Někdy navštívím i GilmoreGirls.org. Dokonce jsem tam jednou během druhé série napsala vzkaz.

Jak jste se dostala k herectví?
Když mi bylo deset, účinkovala jsem ve hře 'The Best Christmas Pageant' (Nejlepší vánoční představení). Hraní jsem si zamilovala a bylo pro mě těžké se s ním rozloučit. Divadlo jsem zbožňovala. Provázelo mě celým mým dětstvím prožitým na Havaji. Získala jsem agenta a zahrála si v několika reklamních šotech. Dalším krokem byla Gilmorova děvčata! Myslím si, že Gilmorova děvčata jsou kvalitním seriálem a já si nemám nač stěžovat. Toho, co nám ještě předvedou, je spousta. I moje postava projde v průběhu další série vývojem.

Jaké to pro vás je hrát teenagera, když už dávno nejste ve věku mladistvých?
Je to pro mě velká sranda! Pokaždé je to zábava hrát někoho v tomto věku a nakonec, role teenagera se od dospělého člověka příliš neliší. Lane shledávám velice zajímavou a myslím, že autoři píší její postavu tak nějak trojrozměrně.

Jak jste se doslechla o roli Lane?
Během pilotní série jsem dostala od svého agenta scénář. Považovala jsem ho za ohromující a do Lane a ostatních postav jsem se zamilovala. Dialogy byly zábavné a skvěle mířené. Pročítání nového scénáře je jedna z mých oblíbených činností.

Jsou v televizi nějaké pořady, které prostě musíte vidět?
Miluji komedie!! Mám ráda 'Will and Grace' (Will a Grace), to je jedna z mých oblíbených. Hodně teď sleduji televizi a zahradničím. Sleduji všechny ty reprízy 'Will and Grace', 'Everybody Loves Raymond' (Raymonda má každý rád) a dalších. Ale 'Will and Grace' zbožňuji a nikdy se mi neomrzí!

Co děláte ve zbývajícím čase?
Spoustu času trávím se svými přáteli. Jednou za týden se sejdeme a hrajeme poker. Označila bych se za domácky založeného člověka. Baví mě dovádět se svými kočkami a cvičit na bubny. Také ráda dávám do pořádku věci ve svém domě, což je něco, co se zdá být bez konce.

Jaké bylo poslední skvělé cédéčko, které jste si koupila, a proč ho považujete za tak dobré?
The Animators. To je newyorsko-losangelská kapela. Viděla jsem je hrát a po představení jsem si jejich cédéčko koupila a zamilovala si ho.

Co je vaší současnou posedlostí? Je to nějaká konkrétní kniha, sport nebo činnost?
Poker. Obecně mám ráda všechny karetní hry. Před pokerem mě uchvátila hra zvaná Pounce. Nemůže uplynout týden, abych si poker nezahrála. Přemluvila jsem k němu své přátele a užíváme si hodně legrace. Zbožňuji, jak se naklánějí, aby mi nahlédli do karet. Každý si přinese své vlastní jídlo a pití a pak se o ně dělíme.

Pracujete na Gilmorových děvčatech a Felicity, dvou seriálech WB. Co je na hraní pro WB tak přitažlivého?
Zkušeností, které mám z Felicity a Gilmorových děvčat, si moc vážím. U WB se cítím vítaná a potřebná. Ráda bych s nimi pokračovala v práci i v budoucnu.

Jaké to je pracovat s tak úžasnými herci?
Je to úchvatné. Zbožňuji pozorovat ostatní herce při práci. Mají obrovské nadání a já ráda sleduji, jak se scénář mění v akci. Dělala jsem na krátkém filmu s Johnem Cabrerou a Seanem Gunnem. Záleží mi na nich a oba byli přítomni i na mých narozeninách. Sean si dokonce přišel zahrát Pouce! A má nynější sousedka měla v seriálu jednu extra roli!

Lane hraje na bubny a vy ve skutečnosti také. Musela jste chodit na hodiny nebo jste už uměla hrát?
Na bubny jsem se učila přesně jako Lane v seriálu. Brala jsem hodiny hraní a jsem na stejné úrovni jako ona. Jsem nadšená z toho, že se budu rok od roku zlepšovat. Mám skvělého učitele a teď i své vlastní elektrické bicí.

Čemu vás role Lane naučila?
Být dobrou přítelkyní. Předtím jsem byla mnohem větší uličnice a v průběhu natáčení jsem získala několik dobrých přátel. Lane je osoba, která nevyčítá své mámě její názory. Obecně vzato svoji mámu respektuje, ale zkouší vyhovět nejenom jí, ale i sobě. Myslím si, že Lane je skvělá postava!

Zažila jste s Gilmorovými děvčaty nějaký nezapomenutelný okamžik?
Nedávno přišel Sebastian Bach na natáčení a vypadal, jako by se nadýchal čerstvého vzduchu. Měl skvěle humornou náladu a všechny nás rozesmál. V jedné scéně musel pracovat se spoustu rekvizit a bylo obtížné nazkoušet to tak, aby celý jeho výkon odpovídal scénáři. Bylo to poprvé, co jsem viděla Chrise Longa (producenta a režiséra) se smát. Byla jsem ráda, že pracuji právě se Sebastianem.

Je něco, co byste chtěla vzkázat všem svým fanouškům a lidem, kteří vám drží palce?
Díky za vaši podporu a za to, že má seriál tak ohromné příznivce! Každý fanoušek, se kterým jsem se setkala, byl tak milý. Takže vám všem děkuji, že nás sledujete. Jen tak dál!

ZDROJ TADY


21. díl

26. října 2008 v 12:33 | Rockerka |  1. řada
Lorelai probudí rámus - to Luke v půl sedmé ráno opravuje jejich verandu. Lorelai zuří.

V hotelu Lorelai všichni štvou. Náladu jí spraví Max, který jí děkuje za krásnou noc.

Rory najde krabici s Deanovými věcmi. Prohlíží si je a rozhodne se jít za Deanem do obchodu. Tam však narazí na jiného brigádníka. Vyzvídá na Lane, jestli Dean nemá jinou. Lane to vyvrátí. Ve škole Rory otravuje Tristan a nabízí ji lístky na koncert. Rory je odmítne, ale Tristan všem říká, že s ním Rory jde.

Lorelai potkává Rachel a ta si jí postěžuje, že Luke je stále méně doma a většinu času tráví u Lorelai. Lorelai jde domů, kde Luka najde a snaží se s ním o tom promluvit. Luke jí řekne, že je asi spíše samotář a že mu začíná vadit, že je Rachel pořád u něho.

Rory jde k Deanovi domů. Otevře jí Deanova sestra Clara, které Rory tvrdí, že je skautka. Ona ji však pozná podle fotografie v Deanově pokoji a Rory uteče.

Max jde s Rory a Lorelai na městskou schůzi. Tam se řeší problém se dvěma trubadúry. Rory pokukuje po Deanovi, ztratí nervy a má proslov o tom, že se někteří lidé neumí vyjádřit.

Luke se vrátí ze schůze a najde Rachel sbalenou a na odchodu. Vynadá jí, že zase utíká, ale Rachel mu řekne, že tentokrát odchází proto, že Luke chce jinou ženu. Myslí tím Lorelai. Luke jí chce říct, že jsou jen přátelé, ale nemůže.

Rory ve škole zjišťuje, že jsou všechny kamarádky proti ní. Je to kvůli Tristanovi, což se Rory snaží vysvětlit, ale nepomáhá to. Tristan Rory zase obletuje a vezme jí knihy. Dean, který čeká na Rory před školou, je spolu vidí a chce odjet. Rory zachrání situaci tím, že zakřičí na Deana, že ho miluje. Obejmou se a začnou líbat. Tristan smutně odchází.

Luke přiběhne k Lorelai a řekne jí, že se s Rachel rozešli. Chce říct ještě něco (pravděpodobně Lorelai vyznat lásku), ale přichází Max. Luke odejde a Max Lorelai řekne, že si myslí, že mezi ní a Lukem něco je. Lorelai to popírá. Pohádají se a Max jí během hádky najednou požádá o ruku. Lorelai je v šoku a řekne, že si to představuje jinak. Popisuje jak a zmíní i tisíc kopretin. Když další den přichází do hotelu, najde halu plnou žlutých kopretin. Je jich přesně tisíc. Lorelai je dojatá a volá Maxovi.

Lorelai i Rory jsou štěstím bez sebe a hledají se po městě. Když se spatří na ulici, běží k sobě, padnou si do náručí a nadšeně skáčou.
Zdroj

20. díl

26. října 2008 v 12:32 | Rockerka |  1. řada
Lorelai a Rory sedí u Luka a baví se tím, že tipují, koho z mužů procházejících okolo, si vezmou. Na Lorelai padne Kirk a když je řada na Rory, projde okolo Dean. Rory je nešťastná a Deanovi se vyhýbá jak může. Narazí na něj u Lane, která s Deanem pracuje na úkolu a Rory to raději tají. Rory se na Lane naštve a nemluví s ní. Lorelai to naopak s Maxem klape, po dlouhých dnech, kdy si pořád volali, si domluví rande.

Lorelai potkává Luka, který právě koupil Rachel k narozeninám chňapky a přesvědčí ho, že mu pro Rachel sežene něco lepšího. Dorazí k Lukovi se spoustou tašek, ve kterých jsou nejen dárky pro Rachel, ale také slavnostní oblečení pro Luka. Luke není nadšený, ale oblečení si vyzkouší. Lorelai mu pomáhá se oblékat a v tu chvíli přichází Rachel. Lorelai raději odchází.

Ve škole se Max před Rory prořekne, že mají s Lorelai rande. Rory se kvůli tomu pohádá s Lorelai, i když měla Lorelai kvůli Roryinu rozchodu dobré důvody, proč jí nechtěla říct, že jsou s Maxem zase spolu? Rory uteče k prarodičům a Lorelai ji hledá, protože jí Rory neřekla, kam jde. S pátráním jí pomáhá i Max, který nechápe, proč Lorelai nikomu neřekla, že spolu zase chodí. Lorelai se nakonec dozví, kde Rory je. Je z toho nešťastná, ale nechá ji tam přespat. Emily je ráda, že Rory utekla k nim a stará se o ni jak jen může.

Lorelai se svěřuje Lukovi a spolu vymýšlejí pomstu na Deana, který je podle nich na vině tomu, co se s Rory děje. Lorelai to nevydrží a jde za Deanem do obchodu a tam mu to vytmaví. Dean se brání a řekne Lorelai, že jen Rory řekl, že ji miluje a že ona nic. Lorelai je překvapená a jde za Rory. Promluví si spolu o Deanovi a usmíří se. Lorelai jí řekne, že v tomto by neměla být po ní a měla by umět vyznat lásku. Po cestě domů zaskočí Rory za Lane a padnou si kolem krku.

Lorelai volá Maxovi a slíbí mu, že teď už všem poví, že jsou spolu.

19. díl

26. října 2008 v 12:31 | Rockerka |  1. řada
Emily se na páteční večeři zmíní, že jí chybí nějaké pěkné staré židle a Rory ji pozve do Stars Hollow do starožitnictví paní Kimové. Emily s návštěvou souhlasí.

Lorelai se dá v Lukově bistru do řeči s Rachel a ta jí ukáže fotky města, mezi nimiž je i fotka starého opuštěného hotelu U vážky. Lorelai ta fotografie zaujme a dohodne se s Rachel, že se tam pojedou podívat. Luke se na ně podezřívavě dívá a pak zpovídá Lorelai, odkdy jsou takové kamarádky.

Když přijde Lorelai do práce, objeví v hale Roona - muže se kterým byla na večeři kvůli Jacksonovi a Sookie. Sookie jí vysvětlí, že se ho nemůžou s Jacksonem zbavit a poprosí ji, jestli by ho v hotelu nezaměstnala jako opraváře. Lorelai svolí a ubytuje Roona na zahradě v domečku na nářadí, ve kterém s Rory bydlely, když byla Rory malá.

Emily přijíždí do Stars Hollow a hned po vystoupení z auta si ušpiní boty. Rory jí půjčí Lorelainy tenisky a společně vyrazí po městě. Ve starožitnictví paní Kimové se Emily zalíbí a i celkově je městem nadšená. Rory ji vezme i k Lorelai do práce, kde ji seznámí s Michelem. Michel se Emily zdá velmi milý a sympatie jsou vzájemné. Pak ji Rory zavede do dílny, kde s Lorelai bydlely a básní o tom jak to tam měla ráda, ale Emily je otřesená a utíká pryč.

Lane je nešťastná, že se jí neozval Henry - Korejec z večírku Madeline. Nakonec se jí ozve a nechá ji vzkaz na záznamníku, z kterého Lane rozebírá každé slovo.

Lorelai se jede s Rachel podívat na hotel a svěřuje se jí se svými úmysly mít vlastní hotel. Rachel jí řekne, že chce tentokrát s Lukem zůstat a usadit se, ale později, když jsou v Lukově bytě, Rachel smutně oznámí, že asi bude muset odjet. Na vině je Luke, který jí nevěří, že zase neuteče. Lorelai si s ním promluví a Luke se rozhodne, že to tedy zkusí.

Emily na Rory pořád telefonicky vyzvídá, co má ráda, a když přijdou s Lorelai na večeři, zavede ji do pokoje, který pro ni připravila. Rory je ráda, ale Lorelai se vyptává, proč to udělala. Emily jí vytkne podmínky, ve kterých musela Rory vyrůstat. Lorelai jí odpoví, že byla mladá a chtěla být sama.

Lorelai vezme Rory a Sookie ke starému hotelu a spolu vymýšlejí jak ho upraví a co všechno tam budou mít.
Zdroj

18. díl

26. října 2008 v 12:31 | Rockerka |  1. řada
Na páteční večeři Richard oznámí, že jeho matka, která bydlí v Londýně, přijede na návštěvu. Rory se těší, že pozná prababičku, po které mají s Lorelai jméno, ale Emily je z toho v šoku a rychle začne shánět a vybalovat věci, které kdy od Richardovy matky dostali.

Rory, Paris, Madelaine, Louise, Tristan a ještě další dva kluci dostanou ve škole úkol sehrát scénku z historie Anglie. Dohodnou se, že ji budou nacvičovat v sobotu i neděli. Když jdou domů, Rory vezme Tristana stranou a omlouvá se mu za to, že se na párty rozbrečela a utekla. Řekne mu, že to nebylo kvůli němu a že se jí polibek líbil. Pak ještě rozebírají Summer a Rory Tristanovi poradí, že by si měl najít jiný typ dívky, třeba Paris. Tristan ji poslechne a druhý den Paris pozve na rande. Paris je z toho mimo a běží k Rory pro radu, co si má obléct. Rory ji půjčí Lorelainu sukni, halenku a rtěnku a dá jí pár rad. Další den přijde Paris do školy rozzářená a řekne Rory, že rande bylo skvělé. Pak jde za Tristanem, ale ten ji zpraží větou, že bude lepší, když budou kamarádi a řekne jí, že ji pozval na radu Rory. Paris se na Rory naštve a vynadá ji. Rory si to jde vyřídit s Tristanem, ale ten jí řekne, že nechce Paris, protože má rád někoho jiného. Rory se zeptá jestli pořád Summer, ale pak pochopí, že myslel ji.

Lorelai se kvůli Emily škodolibě těší na páteční večeři, na které bude Richardova matka. Ta je ráda, že vidí Rory - svou pravnučku, vytkne Lorelai, že ještě není vdaná a celý večer kritizuje Emily, která se velmi snaží a pořád kolem ní skáče. Když se dozví, že Rory musí platit školu prarodiče, oznámí, že chce dát Rory peníze na studium ze svěřeneckého fondu, který se jí rozhodla zřídit a domluví se s Lorelai a Emily na oběd, kde jim řekne víc. Rory u tohoto rozhovoru nebyla a Emily se snaží Lorelai rozmluvit, aby jí o tom řekla a aby ty peníze přijala s důvodem, že se díky tomu Lorelai s Rory odcizí. Lorelai o tom přemýšlí, ale rozhodne se na oběd jít. U stolu v restauraci sedí jen Emily a hned, jak si Lorelai sedne, se zase pohádají. Richardova matka to vidí, nadá jim, že ji štve, jak se k sobě chovají, a že jim žádné peníze nedá a vrací se domů.

Lorelai čeká na Rory na zastávce. Rory jí oznámí, že už asi nedostane zpátky svou sukni a Lorelai řekne Rory, že ona zase nedostane čtvrt miliónu...
Zdroj