Žij s chutí! jedině tak se ti bude život jevit veselí a zábavný!

10.díl

26. října 2008 v 12:26 | Rockerka |  1. řada
Gilmorova děvčata spolu příliš nemluví a vzájemně se vyhýbají, což je stále ještě následek Roryina ranního příchodu domů, kdy nechtíc usnula s Deanem u slečny Patty. Tato napjatá situace je znát i během příprav na starshollowské Vánoce.

Druhý den spolu Rory a Lane probírají detaily o Deanovi. Rory mu chce dát za dárek Kafkovy Proměny, ale její nejlepší přítelkyně jí radí, aby mu darovala něco jiného.

Lorelai volá do hotelu její matka kvůli vánoční večeři a Lorelai chce jít, jen by se nestihla dostavit dřív než v osm. Když odmítá zanechat práce dřív, tak Emily - stále naštvaná, že ji Lorelai vyhodila, když Rory nepřišla domů - řekne, ať tedy nechodí a pošle jen Rory.

Je pátek a Rory odjíždí na večeři. Lorelai zůstává sama doma a marně se snaží objednat si pizzu. Uslyší hluk a za Roryiným oknem objeví Deana. Je na něho naštvaná a Dean ji ujišťuje, že mezi ním a Rory k ničemu nedošlo, že nemá v úmyslu narušit její plány jít na Harvard, nebo Rory zranit. Lorelai nakonec trochu obměkne a dokonce mu poví, že není pravda, že by ho nenáviděla.

Mezitím Rory sedí u stolu s prarodiči a jejich přáteli. Richard je stresován kvůli práci a snaží se co chvíli telefonovat do Londýna. Nedaří se mu dovolat a ke stolu se vrací velmi rozrušen. Začnou jíst a Richard si stěžuje, že je mu horko a zvedne se, aby snížil termostat. Emily si zatím vymýšlí, aby zodpověděla dotazy přátel, proč se Lorelai nedostaví.

Lorelai už vzdala, že by se doma najedla, a tak zašla do bistra. Tam jí na přání něčeho slavnostního Luke připraví Santa burger. Vtom ji zastihne vzkaz od Rory, že je její otec v nemocnici. Začne zmatkovat a Luke se nabídne, že ji tam odveze. Vyžene všechny zákazníky, zavře bistro a vyrazí.

Cestou Lorelai mluví o tátovi a má velký strach, že by mohl zemřít. Když konečně dorazí do nemocnice, zastihnou Emily, jak dělá scény, že musí nejdříve vyplnit papíry a až potom může manžela vidět. Objasní Lorelai, že měl nejspíš infarkt. Emily se diví, že Lorelai tak rychle přišla, a ptá se, jestli byla zrovna s Lukem na rande, a odejde zajistit Richardovi místnost s nejlepším výhledem.

Ačkoliv Luke nesnáší nemocnice a nemocné lidi, zůstává s Lorelai a utěšuje ji. Rory se jde s babičkou na Richarda podívat, čemuž se Lorelai vyhýbá. Nechce jej vidět ležet na posteli, s bolestmi a slabého. Nakonec jej navštíví a vymění si spolu všeříkající pohled. Pak už musí z nařízení doktorů ven. Richard bude v pořádku, jen bude muset trochu změnit svůj životní styl. Nebyl to infarkt, ale angína.

Lorelai poví Rory o Deanově návštěvě. Ví, že je to dobrý hoch a pošle Rory s Lukem domů, aby Deanovi zavolala a promluvili si. Sama zůstává v nemocnici, aby pomohla Emily, i když ta nepotřebuje pomoc od nikoho. Emily je však za společnost ráda a obě zajdou do bufetu něco sníst, což se dá považovat za příměří.

Nazítří dá Lorelai Lukovi modrou kšiltovku jako poděkování za jeho pomoc. Sledují spolu vánoční procesí a Lorelai řekne, že mu jeho nová kšiltovka sluší.
Zdroj

/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/6/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */ //<![CDATA[ document.write('<scr'+'ipt src="http://czgde.adocean.pl/_'+(new Date()).getTime()+'/ad.js?id=LXRV.6MHnc8mnUB3kBi7EcRKjHXyvZBl7NhpevJwjzf.n7" language="javascript"><\/scr'+'ipt>'); //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama