Žij s chutí! jedině tak se ti bude život jevit veselí a zábavný!

Zajímavosti o Gilmorkách

25. října 2008 v 17:09 | Rockerka |  co jste nevěděli
- Jared Padalecki ani Mellisa McCarthy původně neměli v seriálu hrát. Role Deana měla patřit Nathanu Wetheringtonovi, role Sookie pak Alex Borstein.


- Gilmorova děvčata jsou definitivně jedním z "nejukecanějších" seriálů. Dobře to znají ti, co se někdy pokoušeli překládat titulky, a dokazuje to i délka scénáře. Zatímco běžný seriál má scénář dlouhý čtyřicet pět až padesát stran, Gilmorova děvčata se mohou pyšnit sedmdesáti pěti až osmdesáti stranami.

- Exteriéry, ve kterých se natáčí scény v Lukově bistru a Taylorově obchodě, byly použity už ve filmech The Music Man (1962) a The Dukes of Hazzard (1979); stejně tak i Lorelain dům byl domem strýčka Jesse v The Dukes of Hazzard.

- Když se Brad Langford (Adam Wylie), jeden z Roryiných spolužáků na Chiltonu, vrátí po několika měsících do školy, vysvětluje svou absenci tím, že hrál na Brodway Jacka ve hře "Into the Woods". Stejný důvod měl i Adam Wylie - ze seriálu na nějakou dobu odešel, aby se mohl věnovat právě roli Jacka v Into the Woods, které se v roce 2002 vrátilo na divadelní prkna Brodwaye.

- Lanin přítel Dave (Adam Brody) strávil v seriálu pouze jednu sezónu. Jeho odchod Lane vysvětluje tím, že odešel na univerzitu do Kalifornie. Adam Brody opustil natáčení kvůli roli Setha v seriálu The O.C., které se odehrává právě v Kalifornii. Stejně tak i odchod Chad Michaele Murraye, který si zahrál Roryina spolužáka Tristana DuGreye, byl vysvětlen tím, že Tristan odešel na vojenskou školu do Severní Karolíny...kam Chad odjel natáčet seriál Dawson's Creek.

- Postava Jesse (Milo Ventimiglia) měla dostat svůj vlastní seriál s názvem "Windward Circle", který se měl začít vysílat v roce 2004. Jess se v něm měl přestěhovat z Connecticutu do Kalifornie, kde měl žít se svým otcem (Rob Estes). Natáčení ve Venice v Kalifornii stálo ale hodně peněz, a tak WB seriál nakonec zrušila.

- Přestože Lanin otec žije ve Stars Hollow s Lane a její matkou, nikdy se v seriálu neobjevil.

- Sean Gunn, který hraje Kirka, se v seriálu poprvé objevil v epizodě 1x02 The Lorelais' First Day at Chilton, ale na jako Kirk. Jeho postava se jmenovala Mick a Emily ho najala, aby připojil Gilmorovic dům k rychlejšímu internetu :D

- Exteriéry, kde se natáčí scény z Vážky, byly domovem televizního seriálu The Waltons (1972).

- Liza Weil se původně ucházela o roli Rory, kterou sice nedostala, ale producentům se zalíbila natolik, že pro ni napsali postavu Paris Gellar.

- Inspirací pro Stars Hollow bylo městečko Washington Depot v Connecticutu, které kdysi Amy Sherman-Palladino a její manžel Dan navštívili...

- Luke původně neměl být muž, ale žena :D
- Postava Lane Kim byla inspirována Helen Pai, ko-producentkou seriálu a nejlepší přítelkyní Amy Sherman Palladino.

- Loganova rodina vlastní několikery noviny. Jejich příjmení - Huntzbergerovi - je narážka na Sulzbergerovi, kteří od roku 1935 vlastní The New York Times.

- Scott Patterson, který hraje Luka, neměl původně patřit k hlavním postavám seriálu. Měl se objevit pouze v pilotu, ale když si tvůrci všimli, jak skvěle vychází s Lauren Graham (a jak jim to spolu sluší :) prodloužili mu smlouvu na další díly, až se z něj nakonec stala stálá postava.

- V závěru epizody 5x01 Say Goodbye to Daisy Miller Lorelai poslouchá na záznamníku vzkaz od Luka, kde jí diktuje svoje telefonní číslo na mobil:
860 294 1986

. Toto číslo patří Dětské nemocnici v Hopkins a bylo použito k získání finanční pomoci. Ředitel dětského centra George Dover je švagr Scotta Pattersona (Luke).

- Lorelain pes Paul Anka dostal své jméno po rock'n'rollové legendě šedesátých let Paulu Ankovi.

- Alexis Bledel nesnáší kávu. Káva, kterou Rory v seriálu pije, je ve skutečnosti kola.
- V epizodě Lorelai's Graduation Day zjistíme, že Lorelaino prostřední jméno je Victoria.

- Lanina skupina "Hep Alien" je pojmenovaná po producentce Helen Pai; Hep Alien je anagram jejího jména.

- V seriálu je několikrát zmíněn film Dirty Dancing (Hříšný tanec, 1987); např. v epizodě Christopher Returns, kde Lorelai říká Rory, že "Baby nebude sedět v koutě". Kelly Bishop (Emily Gilmore) si v Hříšném tanci zahrála roli Marjorie Houseman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama